Knihovna Oskava
KnihovnaOskava
Knihovna Oskava

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Spustili jsme nové webové stránky.

Nejtemnější hodina - Erskine Barbara

Nejtemnější hodina - Erskine Barbara 1

anglický román
Román s tajemstvím, vraždou i dotekem nadpřirozena od populární anglické spisovatelky. Do dění současnosti zasahují dramatické události z válečného období roku 1940. Napínavý román rozvíjí dvě dějové linie. V současnosti se mladá kunsthistorička Lucy, která nedávno vinou automobilové nehody přišla o manžela, věnuje pátrání po informacích o umělkyni z období druhé světové války Evelyn Lucasové. Lucy získala grant na sepsání biografie o této dávné umělecké hvězdičce a její osoba ji začala zajímat především díky Eviině obrazu, který Lucy kdysi dostala od manžela. Děj z minulosti se odehrává během druhé světové války, kdy právě začala rozhodující letecká bitva o Anglii. Mladinké Evie Lucasové, před kterou nejspíše leží zářivá umělecká budoucnost, jako by se toto ani netýkalo a horečnatě upíná pozornost na atraktivního pilota Tonyho, kterého opakovaně skicuje. Oba příběhy se prolínají ve chvíli, kdy Lucy svým vyvoláváním vzpomínek a pátráním po indiciích z minulosti otevře jisté bolavé rány, což se nebude určitým lidem vůbec zamlouvat.

Datum vložení: 30. 8. 2023 16:04
Datum poslední aktualizace: 30. 8. 2023 16:06

O naší knihovně

dnes, neděle 21. 4. 2024